Cestou, necestou…

Vypadá to, že jsem založila soukromý turistický kroužek pro sebe a své dva kluky.

Původně jsem letos chtěla, aby syn začal chodit na atletiku, ale osud tomu chtěl jinak. Dva roky starý úraz kolene se nám připomněl zcela nečekaně (naštěstí jen ve formě zápisu ve zdravotní kartě) a atletiku nám o rok odložil. Aby to nevypadalo, že někde vláčím nemocného syna, tak ten je zdravý jak řípa, jen “se to musí potvrdit” ještě jedním dodatečným vyšetřením během jara.

Zůstalo nám tedy Kung Fu (prosím hloubavé čtenáře, aby neřešili, proč syn nemůže na atletiku, ale na Kung Fu ano :-), a to jsme doplnili kroužkem šachů, které má Ondra opravdu hodně rád. Pořád nám ale nějak chyběl ten pohyb. Kung Fu je jen jednou týdně a navíc Ondra začal chodit do první třídy, takže odpadly dopolední vycházky ze školkou.

podzim ca 149

Občas si doma sice zacvičíme cviky na správné držení těla podle ebooku nebo si dáme jógové cvičení (nový ebook již brzy!), ale moji kluci jsou celkem temperamentní kvítka sršící energii, takže jsem měla potřebu vymyslet jim i něco vydatnějšího. Začali jsme proto pravidelně, minimálně jednou týdně, chodit na túry.

turist 1

Mám teď na mysli túry v rámci školního/pracovního týdne, o víkendech mívají chlapci obvykle pohybu dost. Vyrážíme po úkolech a po krátkém odpočinku obvykle tak na dvě hodinky. Naštěstí máme v blízkém okolí domu spoustu pěkných tras, nemusíme se proto nikam přibližovat autem.

podzim ca 132

turist 2

podzim ca 234Nejsou to sice žádné mega hory, ale pořádné kopce ano. Pěkné lesy s docela slušnou populací vysoké a divočáků (nějaký kus potkáme vždycky), spousta studánek, široké louky a pastviny, potůčky a pěšinky – no, ideální terén na krásné vycházky.

Zbýval nám vyřešit jeden menší problém a to byla výdrž mladšího syna. Tomu jsou jen čtyři, ve školce chodí dopoledne ven a po obědě chodívá domů, kde nespí! Takže není divu, že na těchto vycházkách mu opravdu docházely síly. Ale vyřešili jsme to :-). Mladší syn hodně rád jezdí na kole-odrážedle a tak jsem mu ho začínala brát s sebou. Tam kde to jde, jede na kole a šetří síly. Kde to nejde, tam vláčím kolo já – batoh zatím drží.

Kluci i já jsme po procházce pěkně vyvětraní a přiměřeně unavení, navíc si na nich někdy i skvěle “pokecáme”:-).  Jsou to moc hezké chvíle a tak věřím, že nám výletování dlouho vydrží. V plánu máme spoustu vycházek a hodně pěkných tras určitě ještě čeká až je objevíme. A možná se na některé z nich potkáme. Těšíme se…

podpis mini

Jana Červinková Žáčková

Mamka dvou kluků divokých, učitelka lyžování, nepraktikující geografka, ale praktikující obdivovatelka přírody, čtenářka knih, zahradnice… Více o mě najdete tady >>

Komentáře