Malé děti a ATLETIKA

Jak už jste se mohli dočíst v nedávných článcích, zkoušíme s dětmi různé sporty. Dnes se s vámi podělíme o naše zkušenosti s atletikou.

Elsa (6 let) a Anna (4 roky) začaly navštěvovat kroužek atletiky začátkem září. Původně jsem hledala nějaký kroužek, kde by se běhalo hlavně v lese nebo jinde v přírodě, ale bohužel nic takového se v našem okolí nevyskytuje (nebo o tom nevím) a tak padla volba na atletiku.

Holky mají za sebou zhruba měsíc, což sice není dlouho, ale i tak krátká doba stačí na to, aby si člověk o kroužku mohl udělat nějaký ten obrázek.

Tréninky

Mladší Anna má trénink jednou týdně jednu hodinu. Ve skupině je kolem 30 dětí a dvě trenérky. Je to sice docela početná skupina, ale je velice pravděpodobné, že jen zřídka se opravdu sejde tolik dětí pohromadě (znáte to – nemoci atd.). Trénink probíhá více méně formou hry a střídají se různé aktivity, protože přece jen takhle malé děti nevydrží u jedné činnosti příliš dlouho. I tak má ale trénink jakousi strukturu, což znamená, že nejdřív se děti zahřejí, pak přijde na řadu rozcvička, hlavní část a nakonec nějaké to protažení. Co se hlavní části týče, tak paní trenérky mají k dispozici spoustu pomůcek a děti se opravdu nemají čas nudit. Pravidelně jsou taky děti vyzývány, aby se šly napít, což se mi moc líbí.

DSCN8321

Starší Elsa má tréninky 2x týdně, vždy hodinu a půl. Ve skupině je jich o něco méně než u těch malých, řekla bych tak kolem 20. Opět jsou zde dvě paní trenérky. Struktura tréninku je v podstatě stejná jako u menších, ale vše je trošku intenzívnější. Musím přiznat, že mě samotnou až překvapilo, jak intenzivní tréninky v této skupině jsou. Po prvních trénincích jsem si říkala, že Elsa musí být hodně unavená a večer tím pádem usne, sotva ulehne, ale to se zatím nekonalo 🙂 (nicméně neztrácím naději).

 

Moc se mi líbí, jak různorodé jsou náplně tréninků. Kromě toho, že děti hodně běhají (formou různých her či štafet), učí se také skákat do dálky (s rozběhem i bez) nebo třeba nacvičují házení míčkem do dálky nebo na cíl. Tuším, že toho bude ještě víc, co budou v budoucnu dělat :).

DSCN8344

Do konce října mají tréninky za příznivého počasí probíhat venku a přes zimu se přestěhují do tělocvičny. Na jaře pak zase hurá ven :).

A co na atletiku říkají samy holky? Ve zkratce – líbí se jim. Hlavně Elsa je doslova nadšená a na každý trénink se těší. Běhání ji začalo hodně bavit a minule mi po tréninku říkala, že se jí moc líbí i skákání do dálky.

Já osobně považuji tento kroužek zatím za jeden z nejlepších, které jsme vyzkoušeli. Líbí se mi hlavně všestrannost tréninků, kdy tolik nehrozí nějaké jednostranné přetěžování (jako je tomu u sportů typu golf či tenis).

Sportu zdar!

Skyler

 

A jaký je váš nejoblíbenější sportovní kroužek pro děti?

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře