Malé děti a TENIS

Jak už jsem psala v minulém článku, zkoušíme s dětmi různé sporty, aby si samy mohly vybrat, co je bude bavit a čemu by se chtěly věnovat. O tom, jak jsme zkoušeli golf, se můžete dočíst zde a dnes je na řadě TENIS.

DSCN9481

 

Tenis se mi vždycky moc líbil a jako malá jsem hrozně chtěla být tenistka. A tak, když jsem si koncem loňského školního roku všimla na nástěnce ve školce plakátu s upoutávkou na týden s tenisem pro děti, neváhala jsem a Elsu jsem přihlásila. Tedy nejdřív jsem to s Elsou prokonzultovala, protože nemám ve zvyku děti do něčeho nutit, ale Else se nápad s tenisem moc líbil. Určitě pomohl i fakt, že tenis vedla maminka Elsiny kamarádky ze školky, kterou znala.

Týden s tenisem se konal v červenci a přihlásilo se asi 10 dětí. Většinu dětí Elsa znala, takže se v novém kolektivu cítila celkem v pohodě. Věk dětí se pohyboval od necelých šesti let do asi osmi až devíti. Původně jsme totiž chtěli přihlásit i Annu, která nedávno oslavila čtvrté narozeniny, ale prý je vhodnější, když děti začnou až od těch pěti let.

Jak už jsem zmínila jednalo se o týdenní kurz, který probíhal od pondělí do pátku od 8 – 12 hodin. Ráno jsme si tedy musely s Elsou přivstat (což se o prázdninách jeví jako trošku takové mučení), ale ani to Elsu nijak neodradilo.

Trénink vždy začal rozcvičkou (musím podotknout, že ta byla o dost lepší než ta na golfu), pak se děti učily pinkat o zeď (paní trenérka jim nahazovala) a nechyběly ani různé hry. Když jeden den chvíli pršelo, děti se šly schovat do kabinky a tam si mohly vymalovávat nebo hrát hry). Musím říct, že se mi moc líbilo, jak celé dopoledne probíhalo a hlavně, že se střídaly různé činnosti a děti se nenudily.

Co se samotného hraní týče, Elsa hned první den prohlásila, že tenis je super a že by chtěla chodit pořád :). I po skončení kurzu její názor na tenis zůstal nezměněn.

Mě osobně překvapilo, co vše se dítě zvládne za jeden týden naučit. Před kurzem Elsa tenis nikdy nehrála (a jelikož nesledujeme televizi, tak ho ani nikdy nesledovala). Jen po tomto krátkém týdnu se naučila moc pěkně backhand. Forehand jí šel o něco hůř (i když myslím, že stále docela dobře), ale to je prý tím, že je prostě těžší.

Tenis

 

Vzhledem k tomu, že Elsa není moc trpělivá a navíc, když se jí něco nedaří, hned se vzteká, mile mě překvapilo, jakou měla při pinkání trpělivost. Ne vždy se totiž do míčku trefila, ale to ji vůbec neodradilo od toho, aby to zkoušela dál. (stejnou vytrvalost jsem pozorovala i později, když si doma pinkala o garáž).

Takže když to shrnu, tenis se mě i Else moc líbil a kdyby byla možnost chodit pravidelně, asi bychom Elsu přihlásili.

Jedinou vadou na kráse tenisu je to, že je to opět sport s jednostrannou zátěží a tím pádem zejména pro malé děti ne zrovna vhodný. Asi netřeba zdůrazňovat, že kompenzační cvičení na záda jsou absolutní nezbytností. Pár takových cviků můžete najít třeba zde nebo v naší brožurce.

Skyler

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře