Malé děti a golf

Naše děti jsou ještě malé nebo chcete-li mladé a jak známo takové děti rády zkouší nové věci. A mezi nové věci  patří i různé sportovní aktivity. Pár už jsme jich tedy vyzkoušeli a s Pat jsme se rozhodly sepsat pár postřehů, které vám třeba pomůžou, když se budete rozhodovat, zda dítě na danou aktivitu dát či ne.

Dnes tedy o GOLFu

Naši Elsu jsme přihlásili na kurz golfu loni na jaře, když jí bylo necelých pět let. Na letáčku stálo, že kurz je vhodný pro děti od 4, takže v pohodě.

DSC_0222

Proč golf?

Na to je jednoduchá odpověď :). Na okraji naší vesnice je golfové hřiště, kolem kterého často jezdíme  a Elsu zajímalo, co že je ten golf. Když jsem Else zhruba vysvětlila co golf je, prohlásila, že by to chtěla zkusit.

Navštívila jsem tedy webové stránky golfového hřiště a zjistila jsem, že zrovna od května poběží kurz pro děti. A tak jsme Elsu přihlásili. Ta byla nadšená a všude hlásala, jak bude chodit na golf.

Tréninky

Kurz byl na dva měsíce (květen, červen), jedenkrát týdně, jednu hodinu. Golfová hůl se dala půjčit na hřišti, takže nebylo třeba nic řešit.

Samotné tréninky probíhaly tak, že se děti nejdříve lehce (možná až moc lehce na můj vkus) rozcvičily a pak šly odpalovat. Asi si dovedete představit, jak asi odpaluje čtyřleté dítě, které drží golfovou hůl poprvé v životě. (nebo spíš neodpaluje)

Nutno podotknout, že celkem bylo na kurz přihlášeno asi 6 dětí, Elsa byla nejmladší a jediná, která golf nikdy nehrála. Druhá nejmladší holčička byla o 2 roky starší a hrála (zjevně pravidelně) už druhým rokem.

Pan trenér

Dvoumetrový pan trenér byl velice sympatický a Elsa si ho hned oblíbila. Nevím, jak moc zkušeností měl s tak malými dětmi, ale řekla bych, že až tak moc ne. Jelikož Elsu nebavilo skoro hodinu se netrefovat do míčku při odpalování, pan trenér ji vytyčil na malém plácku pár jamek a Elsa měla za úkol se do těch jamek trefit. To už se Else líbilo mnohem víc. Sem tam ji pan trenér přišel opravit postoj a Elsa si tak vesele hrála až do konce.

Na jednom tréninku se sešly děti jen tři a tak pan trenér rozhodl, že vyrazí na hřiště a obejdou pár jamek. Řekla bych, že to byl asi nejlepší trénink. Jak si dovedete představit, golfové hřiště je většinou dost veliké a tak toho děti za tu hodinu nachodily opravdu hodně. Elsa byla nadšená a ještě dostala pochvalu, že jí trefování jamek ke konci šlo už moc pěkně.

Kurz byl zakončený turnajem, ale v Elsině podání bych tomu asi turnaj ani neříkala. I tak se to Else moc líbilo (hlavně když dostala sladkou odměnu).

A co dál?

Ještě v průběhu kurzu dostala Elsa k narozeninám svou vlastní hůl a tak si občas zkoušela odpalovat i doma na zahradě. Musím říct, že čím déle odpaly zkoušela, tím jí to šlo líp.

PicMonkey Collage

Příští rok chtěla na kurz znovu (hlavně kvůli panu trenérovi), ale letos se golfová školička nekonala, v nabídce byly pouze soukromé hodiny. A i když Elsu golf vcelku bavil nějak mě kurz nepřesvědčil o tom, že je to nejvhodnější sport pro malé děti.
Jednak mi tréninky přišly málo různorodé a hlavně jde u golfu o jednostrannou zátěž, která zrovna pro malé děti moc vhodná není a určitě je třeba zařadit i kompenzační cvičení na záda. (viz třeba cviky v našem ebooku)

A závěr?

Když to shrnu, kurz byl fajn, Else se líbil a bavilo ji to (což je hlavní) a jsem ráda, že si tento sport vyzkoušela. Momenálně se tedy golfu nevěnuje, ale třeba až bude starší a bude mít o golf stále zájem, určitě ji rádi zase přihlásíme.

Skyler

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře