Proč by měly mé děti sportovat

Pamatujete si, jak jste si hráli venku, když jste byli malí? Jak jste hráli hry na schovávanou, na honěnou, vybíjenou nebo skákali přes gumu? Nebo si vymýšleli hry úplně sami? Jen tak chodili lesem nebo se jeli projet na kole? Já ano! I když jsme třeba každý vyrůstali jinak a jinde, určitě se shodneme na tom, že naše děti vyrůstají v úplně jiné době.

Dnešní doba je uspěchaná a mnohdy náročná. Děti předškolního věku se učí zacházet s notebooky, počítači, mobilními telefony, vysedávají u televizí a málokdy jdou prostě jen tak ven se proběhnout. A to mě děsí.

Takže proč jDSCN3901edit2e pro mě vlastně důležité, aby moje děti sportovaly nebo cvičily? Kdybych to měla říct jednou větou, tak by to bylo asi něco jako: aby nebyly tlusté, líné, ztuhlé, nemocné a znuděné.

Když bych to trochu rozvedla…. To že bych chtěla, aby mé děti byly štíhlé nemá ani tak co dělat s estetikou, ale spíš s nemocností a dalšími zdravotními problémy a omezeními, které obezita způsobuje. Nesmíme zapomenout taky na psychickou stránku, kdy silnější děti bývají často oblíbeným terčem posměšků ze strany jiných dětí.

Aby nebyly líné….. Lenost prostě nesnáším a to v jakékoliv podobě.

Aby nebyly ztuhlé….. V praxi fyzioterapeutky jsem se setkala se spoustou dětí různých věkových kategorií a kolikrát jsem opravdu nevěřila, jak i malé děti jsou neohebné. Klasický cvik, kdy se v předklonu s propnutými koleny máme dotknout země, začíná být problémem u spousty dětí. S tím samozřejmě úzce souvisí vadné držení těla, které při současném životním stylu, je patrné u většiny dětí.

Aby nebyly znuděné….. Aby prostě jen nevysedávaly doma u počítače nebo televize, kde by DSCN6711se jen snažily zabít čas. Chtěla bych, aby mé děti byly aktivní a podnikavé a prostě v pohybu.

Skyler

 

 

 

 

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře