To je aspoň vysvědčení!

I přesto, že máme doma děti „jen“ dvě, vysvědčení se nám letos sešlo hned několik. Samozřejmě, že radost nám udělaly všechny ty rádoby důležité papíry, ale jeden mě jak potěšil, tak i příjemně překvapil.

IMG_1812

 

Tím překvapivým lejstrem je „Sportovní vysvědčení„. Možná jste si teď představili papír, na kterém je suše napsáno, že vaše dítko umí hodit míčem, udělat kotoul nebo uběhnout nějakou vzdálenost, ale tohle sportovní vysvědčení je mnohem vymakanější a podle mě je jeho vypovídající hodnota daleko větší.

Jak už jsme u nás na Facebooku zmiňovali několikrát, „naše“ škola na Hukvaldech je akční, zapojuje se do spousty různých projektů a snaží se děti podporovat ve spoustě různých odvětví. A sport je rozhodně jedním z nich. Namátkou můžeme zmínit třeba pořízení lezeckého kamene nebo účast na Olympijském běhu.

Jedním dalším takovým projektem je Sazka Olympijský víceboj, díky kterému se nám doma objevilo ono Sportovní vysvědčení

Co o projektu říkají organizátoři:

„Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky na podporu sportu a zdravého životního stylu. Jeho cílem je ukázat co největšímu počtu žáků základních škol a víceletých gymnázií cestu ke sportu. Nezáleží na tom, aby děti dosahovaly vysokých sportovních výkonů, ale aby měly radost z pohybu a ve sportování našly zalíbení.“

Po tom, co všude slyšíme a čteme, jak jsou dnes čím dál mladší děti obézní a nesportují, se tento projekt jeví jako dar z nebes. A i když zrovna ty naše děti sportují dost i mimo školu, jsem opravdu moc ráda, že zrovna naše škola, se do projektu zapojila.

Více informací o programu najdete na www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj.

A co, že se tedy dozvíte ze sportovního vysvědčení? 

Kromě toho, že zjistíte, jak je na tom vaše dítko ve vybraných disciplínách jako je například skok z místa, hluboký předklon, hod basketbalovým míčem, sprint na 60 m atd. a tudíž na jaké úrovni (v porovnání s dětmi stejného věku a pohlaví) jsou jeho schopnosti v oblasti výbušnosti, ohebnosti, síly, rychlosti a dalších, dozvíte se také, jaký typ sportovce vaše ratolest je a pro jaké sporty má předpoklady. 

My jsme se tak například dozvěděli, že naše Eli je vytrvalostní typ (po mamince 🙂 ). Pravda, nebylo to pro mě žádné překvapení, protože to jsem tvrdila od té doby, co Eli začala chodit do atletiky, ale je fajn vědět, že to není jen mé zbožné přání :).

IMG_1814

Na vysvědčení je také osobní kód dítěte, díky kterému se po zadání na stránkách www.sportvokoli.cz můžete podívat, kde a v jakých sportech je možné dál rozvíjet jeho talent.

Podporuje i vaše škola děti ve sportu? Dejte nám vědět v komentářích.

Krásné prázdniny! 🙂

Petra

 

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře