Tři tipy na výlet s dětmi ve Vysokých Tatrách

Letos jsme s dětmi už podruhé navštívili Vysoké Tatry a tak se můžeme podělit o pár tipů na výlety. Poprvé jsme v Tatrách výletovali v lednu. Trasa, kterou jsme si tehdy prošli (a o které píšeme zde), se nám tak moc líbila, že jsme se rozhodli vyzkoušet i její letní verzi.

Procházka je to moc pěkná, trasa nenáročná (jde se skoro pořád z kopce) a výhledy nádherné. Děti si cestou přijdou na své ať už lezením po kamenech, hraním na dětském hřišti u Zámkovského chaty, čvachtáním se v horské říčce, obdivováním vodopádu nebo pozorováním ochočené lišky u Rainerovy chaty.

To že je trasa vcelku jednoduchá má bohužel i své stinné stránky, a to především v podobě hromady lidí. Sice to nebyly davy jako na Václaváku, za což určitě vděčíme i tomu, že ještě nebyla hlavní sezóna, ale i tak jich bylo dost.

Pokud tedy netoužíte po zástupech lidí, ale chcete se jen kochat tichými horami, je třeba najít si nějakou náročnější trasu.

Pro nás tato kritéria splnil výlet na Chatu pod Soliskom. Tento výlet jsme předem ani neplánovali. Původně jsme se totiž šli projít kolem Štrbského plesa, kde jsme s dětmi ještě nebyli. Okruh kolem plesa je moc fajn, výhledy opět krásné, ale lidí opět hrozně moc. Když už jsme se asi potřetí předbíhali a obcházeli se skupinou zahraničních důchodců, přestávalo nás to bavit. A tak jsme u nejbližšího rozcestníku zabočili do lesa a vydali se pořádným krpálem nahoru.

Většina trasy vedla po sjezdovce, nikde ani noha, jen ticho a klid, a my se mohli kochat výhledy na Štrbské pleso a skokanské můstky.

Chata pod Soliskom není úplně konečná a dá se vyjít ještě nahoru na Predné Solisko, nicméně pro menší děti už by to bylo asi trošku moc. A tak jsme dětem koupili zaslouženou pizzu, nechali je s babičkou u chaty a nahoru jsme si s manželem vyběhli už sami. Cesta ke křížku má údajně trvat 40 minut, ale my to zvládli za 20. Než se holky najedly a trochu si odpočinuly, byli jsme zpátky.

Z chaty se pak dá sjet dolů lanovkou (nevím ale přesně kam), nicméně my jsme se vydali stejnou cestou, jako jsme přišli. Když jsme sešli dolů, opět jsme se napojili na chodníček kolem Štrbského plesa a dokončili tak náš ranní okruh.

 

Do třetice, pokud se chcete pokochat výhledy, ale nechce se vám moc chodit, tak doporučujeme vyjet si lanovkou z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso. A nebo rovnou na Lomnický štít. Z toho byly naše holky opravdu nadšené a celou dobu se pak těšily, až o tom budou vyprávět ve škole a ve školce.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolem Skalnatého plesa je opět moc pěkný chodníček, který se bude líbit především dětem, ale i zde potkáte poměrně dost lidí. Kromě toho je zde i moc fajn dětské hřiště, odkud jsme naše děti nemohli skoro dostat.

IMG_4253 IMG_4257

V Tatrách jsme určitě nebyli naposledy, takže pokud máte nějaký tip, kam bychom mohli vyrazit příště, dejte nám vědět do komentářů.

Krásné léto!

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře