Vybíráme kroužky…už zase

Máme další školní rok a kromě toho, že jdou děti do školy a do školky, pomalu začínají i různé kroužky. A že těch kroužků je! Vybrat jen pár (abychom ty naše děti úplně nezahltili), je kolikrát docela umění. Aspoň u nás to tak je.

Naše holky baví kde co a hlavně rády zkouší něco nového. A proto, že chceme, aby se naše děti hýbaly, sportovní kroužky jsou u nás na prvním místě. (ještě tedy s angličtinou)

Co jsme tedy vybrali letos?

Holky už loni chodily do atletiky a jelikož se jim tam docela líbilo, rozhodli jsme se, že budou pokračovat i v tomto školním roce. Mě osobně se kroužek atletiky líbí moc a mám pocit, že holkám v loňském roce hodně dal. Kromě běhání tam totiž dělají spoustu dalších věcí, které skvěle rozvíjí jejich celkovou zdatnost a fyzickou kondici. U holek pozoruju velké zlepšení v mnoha oblastech jako je třeba hod (vším možným), skok do dálky, ale i běh. A i ony samy se v různých atletických disciplínách cítí mnohem jistěji a ne tak nemotorně jako na začátku. 

Podrobněji jsem o atletice psala už loni, když holky s atletikou začínaly, o čemž si můžete počíst zde >>

Celkově tedy tento kroužek naše očekávání splnil a tak i letos byl jasnou volbou. 

Říkala jsem si, že vzhledem k tomu, že atletiku budou mít holky dvakrát týdně, tak už možná nebude třeba žádných dalších sportovních kroužků, ale holky se rozhodly, že by ještě chtěly zkusit Kung Fu.

V loňském roce totiž chodil do Kung Fu kamarád Ondra (syn Pat) a tak Elsa chtěla chodit taky. Slíbila jsem jí, že pokud stále bude chtít Kung Fu vyzkoušet, tak teda v příštím školním roce. Ondra už letos do Kung Fu chodit sice nebude, ale Elsu nadšení neopustilo a ještě chytlo i Annu. 

sofi-kung-fu

Já osobně bych v mládí dala cokoli za to, abych mohla chodit do nějakého kroužku bojového umění a  tak jsem byla docela ráda, že by to holky chtěly vyzkoušet. 
Tréninky Kung Fu jsou jednou týdně a naštěstí v jiný den než atletika, takže jsme se rozhodli, že se zajedem podívat, jak to na tom Kung Fu chodí. Šli jsme na první trénink s tím, že si to holky zkusí a uvidíme, jestli je to bude bavit. 

Po včerejším prvním tréninku byla mladší Anna nadšená a rozhodně prý chce pokračovat. Elsa se tvářila trošku nejistě, ale také souhlasila, že to zkusí dál. Mně se trénink také moc líbil a věřím, že má Kung Fu dost co nabídnout. Řekla bych, že oproti atletice se zde zase o něco více rozvíjí síla a koordinace, takže se tyto dva kroužky můžou vzájemně velice dobře doplňovat.

Doma už potom jenom sem tam přidáme nějaké to cvičení na záda (viz třeba náš eBook 10 cviků pro zdravá záda dětí) nebo si „zajedem do Afriky“. 🙂

No a to nám pro letošek asi bude stačit. Už tak nám kroužky zaberou tři odpoledne v týdnu a to si myslím, že je víc než dost. Přece jen nechceme celý týden objíždět kroužky a nemít ani chvíli klidu doma na hraní.

Jaképak kroužky jste pro své děti vybrali vy? Podělte se s námi v komentářích.

Petra Burešová

Fyzioterapeutka, překladatelka a momentálně hlavně maminka dvou princezen, která miluje pohyb v jakékoliv podobě. Více se můžete dočíst zde >>

Komentáře